Hrušková aféra ještě po sto letech: zúčastněte se soutěže

Zahájení výuky na filozofické fakultě před sto lety zdržely mimo jiné hrušky. Jak se to stalo? Přečtěte si o hruškové aféře více, ztvárněte příběh libovolnou uměleckou formou a získejte hodnotné ceny.

19. 10. 2021

Zahájení výuky na filozofické fakultě před sto lety neprobíhalo hladce. Jednu z komplikací způsobily deputátní hrušky na zahradě sirotčince ve Falkensteinerově ulici (dnešní Gorkého). Kvůli jejich sklizni, na niž měli nárok zaměstnanci státních drah, musela být o několik měsíců odložena stavba nové budovy rektorátu (dnešní budova C) a zdržely se také úpravy prostor pro výuku studentů filozofické fakulty v dnešní budově A.

Tuto dnes již úsměvnou historku (tehdy to ovšem byla vážná komplikace) si chceme po sto letech připomenout studentskou soutěží. Posílejte nám do 30. listopadu 2021 na adresu propagace@phil.muni.cz svá umělecká ztvárnění hruškové aféry. Forma není omezena: pište povídky, skládejte eposy, malujte obrazy, sochejte sochy, zhudebňujte, programujte! Těšíme se na vaše nápady.

Pět nejlepších výtvorů, které vybere komise pod vedením proděkanky Jany Horákové, oceníme hodnotnými odměnami.

Zapojte se i vy do oslav stého výročí zahájení výuky na naší fakultě!

Podívejte se na výsledky

1921–2021
Sto let od zahájení výuky. Slavíme!

Zjistěte více