Iberoamerická cena pro brněnskou portugalistiku

24. 4. 2019

Bez popisku

V prestižní Iberoamerické ceně, zaštítěné velvyslanectvími Argentiny, Brazílie, Chile, Kuby, Mexika, Peru, Portugalska, Španělska, Uruguaye a Venezuely v ČR, se brněnské portugalistice dařilo i v letošním ročníku. První místo obsadila studentka španělštiny a portugalštiny Eva Trávníčková s portugalsky psanou prací Quando a alma se torna material ou paralelos entre o espaço e a consciência no romance existencial Para Sempre, de Vergílio Ferreira, v níž analyzovala prostor v románu Navždycky portugalského spisovatele Vergília Ferreiry.

Čestné uznání získala Dominika Dibalová, studentka oboru Portugalský jazyk a literatura, na základě bakalářské práce Os aspetos da feminilidade no romance O Silêncio, de Teolinda Gersão, která se zaměřuje na různé podoby ženskosti v portugalském románu Mlčení.

Připomeňme, že v loňském ročníku rovněž vyhrála studentka portugalistiky  FF MU Kateřina Rottová.

Eva Trávníčková