Milujeme vědění.
To je naše filozofie!

„Budujeme sebevědomou akademickou instituci, místo pro kvalitní vzdělávání a špičkový výzkum s mezinárodním přesahem.“

Z historie fakulty

Naši absolventi

Kateřina Tučková

„I takové sny, jako stát se úspěšným spisovatelem, se plní. Obory jsem si vybrala srdcem, protože už na gymnáziu šlo o mé nejoblíbenější předměty. Studium umění mě přimělo myslet na detail, na to, že na všem záleží, že krása spočívá v drobnostech. Studium literatury mě přimělo přemýšlet do šíře – historické i individuální.“

Kateřina Tučková
spisovatelka a kurátorka, držitelka ceny Magnesia Litera za knihu Žítkovské bohyně

Stanislav Gálik

„Myslím, že nikdy nebylo důležitější studovat humanitní obory než teď. Technologický růst neskutečně předběhl růst kvality společnosti a růst individuálních kvalit. Výsledkem je, že máme špičkové technologie, ale lidé se pořád neumí domluvit. Dokážeme letět na Mars, ale jedna kultura střílí po druhé.“

Stanislav Gálik
konzultant, spisovatel, podnikatel

Další absolventi

Fakulta v číslech

úspěšných absolventů od roku 1921

studentů v řádném diplomovém studiu

zaměstnanců, z toho 43 profesorů a 85 docentů

let tradice

Vybudovali jsme moderní zázemí pro výzkum a studium

CARLA – Centrum podpory humanitních věd

V roce 2015 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce a výstavba moderně vybavených prostor pro výuku a výzkum humanitních a společenských věd v areálu fakulty na ulici Arna Nováka 1.

Budovy navržené architektem Petrem Pelčákem kombinují funkcionalistickou účelnost s odlitky antických soch.

Místo pro studium je architektonickým skvostem

Ústřední knihovna FF MU

Čtyřpodlažní budova Ústřední knihovny FF MU od architektů Ladislava Kuby a Tomáše Pilaře získala hlavní cenu v soutěži Grand Prix Obce architektů za rok 2002.

Stavba umožnila zvýšit počet knih ve volném výběru z 2 000 na 120 000, počet studijních míst ze 40 na 400 a významně přispěla ke zlepšení dalších knihovních služeb.

Ocenění a certifikáty

Partnerská fakulta AISEC

Od roku 2014 jsme partnerskou fakultou AISEC, mezinárodní studentské organizace, která již od roku 1948 pomáhá mladým lidem získat zkušenosti s prací v zahraničí.

Ocenění EAIE 2012

Univerzita získala ocenění Evropské asociace pro mezinárodní vzdělávání (EAIE) pro rok 2012 za inovativní a aktivní přístup k internacionalizaci vysokého školství.

ECTS Label

Masarykova univerzita je držitelem ECTS Label certifikátu, který zaručuje vysoký standard služeb a snadnou dostupnost informací o studiu v cizím jazyce.

Studujte u nás